• Zápis detí do materskej školy

Riaditeľ Základnej školy s materskou školou, Bolešov 276 v súlade s § 59 Zákona o výchove a vzdelávaní (školský zákon- č. 245/2008 Z. z.) oznamuje, že termín odovzdávania žiadostí na predprimárne vzdelávanie na školský rok 2024/2025 bude v dňoch 6. mája a 7. mája 2024 v čase od 8.00 h do 15.00 h.

Miesto odovzdávania žiadostí : sekretariát ZŠ s MŠ, Bolešov 276 ( v budove ZŠ).

• Deň narcisov

Aj naša škola sa dnes zapojila do verejno - prospešnej zbierky - Deň narcisov. Dievčatá 9. ročníka Liliana Rácová, Miška Bahnová a Magdalénka Matejková spolu s asistentkou Darinkou Gabrišovou vyzberali v našej škole a v obci príspevok vo výške 425,20€, ktorý bude odoslaný na účet Ligy proti rakovine.

• Exkurzia: Centrum voľného času

15.4.2024 žiaci 2.B triedy vymenili prvouku za exkurziu do Centra voľného času v Dubnici nad Váhom. Vypočuli si zaujímavosti o rastlinách a zvieratkách. Rozprávanie bolo ukončené kvízom, na konci ktorého boli deti odmenené sladkou odmenou.

Potom sa presunuli von ,kde si zvieratká pozreli a mohli sa povoziť na koníkovi. Exkurzia ich obohatila o nové zážitky a vedomosti o prírode.

• Vesmír očami detí

Do tejto tradičnej súťaže detskej výtvarnej tvorby, ktorá sa venuje tematike vesmíru, sa naša škola zapojila aj tento školský rok. Vyhlasovateľom súťaže je Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove v spolupráci s hvezdárňami, okresnými astronomickými kabinetmi, centrami voľného času a regionálnymi osvetovými strediskami. Žiaci I. aj II. stupňa sa s pani učiteľkami na výtvarnej výchove ponorili do tajov vesmíru. Planéty, hviezdy, kozmonauti, galaxie aj mimozemšťania, toto všetko stvárnili kreatívne deti vo svojich umeleckých dielach.

• Voľné pracovné miesto - učiteľka matematiky

Základná škola s materskou školou v Bolešove prijme od 01.09.2024 do pracovného pomeru učiteľa/učiteľku matematiky na 2. stupni základnej školy.

Požadované vzdelanie: podľa zákona č.138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov a vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z. z. o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov (kvalifikačné predpoklady na výkon pracovnej činnosti učiteľa sú uvedené v prílohe č. 1 tejto vyhlášky), VŠ II. stupňa, študijný odbor matematika.

• Deň narcisov

Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine a tento rok sa koná už po 28-krát. Ulice miest a obcí v jediný deň v roku – tentokrát 18. apríla 2024 - zaplavia žlté narcisy. Každý, kto si narcis pripne na svoj odev, vyjadrí týmto gestom podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s rakovinou. Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky dobrovoľníkov Dňa narcisov zároveň pomôže nazbierať finančné prostriedky na konkrétnu praktickú pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám na celom Slovensku.
            Pripnutím žltého kvetu na znak solidarity s ľuďmi s rakovinou si predstavíme konkrétneho pacienta. Na Slovensku ich totiž ročne pribúda 40 000 a každý z nás pozná niekoho, koho postihlo toto náročné ochorenie.

• Zvonenie

Piatok 19. 4. 2024

• KONTAKTNÁ OSOBA

identifikácie a prevencie protiprávneho konania na základných školách