• .

• Telefónne číslo do školskej jedálne a na odhlasovanie sa zo stravy:
          0903 602 994

Zvýšenie príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na nákup potravín v Školskej jedálni

Obecné zastupiteľstvo schválilo VZN č.2/2022 o výške príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na nákup potravín v Školskej jedálni od 01.09.2022 nasledovne:

Kategória: 3. finančné pásmo

• Jasle: 1,70€ (desiata 0,40 €, obed 1€, olovrant 0,30 €) + 0,60€ režijný náklad na 1 odobratý obed
          • MŠ: 1,70€ (desiata 0,40 €, obed 1€, olovrant 0,30 €) + 0,60€ režijný náklad na 1 odobratý obed
          • 1. - 4. ročník: 1,30€ + 0,60€  režijný náklad na 1 odobratý obed
          • 5. - 9. ročník: 1,50€ + 0,60€ režijný náklad na 1 odobratý obed
          • Zamestnanec: 2 €

Výška dotácie na stravu:

Dotácia na stravu sa bude v zmysle § 4 ods. 6 zákona o dotáciách poskytovať v sume:

• 1,40 eur za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo výchovno-vzdelávacej činnosti v materskej škole (ďalej len „MŠ“) a odobralo stravu,
          • 2,10 eur za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo vyučovania v základnej škole (ďalej len „ZŠ“) na prvom stupni a odobralo stravu,
          • 2,30 eur za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo vyučovaniav ZŠ na druhom stupni a odobralo stravu.

Spôsob prihlasovania a odhlasovania zo stravy:

Stravníka je možné odhlásiť deň vopred do 14:00 hod. Odhlásenie po tomto termíne nebude akceptované. Vo výnimočných prípadoch sa dieťa môže odhlásiť zo stravy do 7:00 (platí iba v pondelok  v ďalších dňoch  platí odhlasovanie deň vopred).

Odhlásiť je možné:
          1. telefonicky na čísle +421903602994
          2. osobne u vedúcej ŠJ
          3. písomne na lístku v MŠ pri okienku v kuchyni, písomne pri okienku vo výdajni stravy v ZŠ
          4. prostredníctvom e-mailu skolskajedalen.bolesov@gmail.com
          5. elektronicky na web stránke www.zsbolesov.edu.sk v časti Komunikácia – Školská jedáleň  na základe prihlasovacieho mena a hesla do internetovej žiackej knižky (táto možnosť platí len pre stravníkov ZŠ).

V prvý deň choroby dieťaťa  v ZŠ je možné neodhlásenú stravu odobrať do obedára v daný stravovací deň v čase od 12.00 - 13.00 hod, v MŠ v čase od 12:30 – 13:00 hod., Stravník uhrádza plnú výšku príspevku na stravovanie, ktorý je uvedený pri jednotlivých kategóriách stravníkov. Ďalšie dni neprítomnosti dieťaťa/žiaka na výchovnovzdelávacom procese v škole je potrebné dieťa/žiaka zo stravovania včas odhlásiť. Za neodobratú alebo včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.

Spôsob  úhrady stravného:

Príspevok na stravovanie zákonný zástupca dieťaťa/žiaka uhrádza v daný mesiac, do 10. dňa v mesiaci, formou:
          trvalý príkaz
          internetbanking
          poštová poukážka

Pri úhrade príspevku na stravovanie poštovou poukážkou je potrebné ústrižok o zaplatení odovzdať do kancelárie ŠJ najneskôr do 15. dňa v danom mesiaci.

Preplatky sa odpočítavajú mesiac dozadu z výšky stravného. Preplatok je vyznačený na druhej strane poštovej poukážky. V prípade, ak stravník alebo žiaci 5. a 9. ročníka odchádzajú zo školy, vzniknutý preplatok bude vrátený v septembri, pri trvalom príkaze bude preplatok vrátený v mesiaci  január a september.

Výdaj obedov:

ZŠ 12.00 hod. do 13.30 hod.
          MŠ
          1.trieda:  Desiata:  9,00 hod.     obed: 11,30 hod.    olovrant: 14,30 hod.
          2.trieda:  Desiata:  8,45 hod.     obed: 11,45 hod.    olovrant: 14,30 hod.
          3.trieda:  Desiata:  8,45 hod.     obed: 11,45 hod.    olovrant: 14,30 hod.

Pitný režim pre všetkých stravníkov ŠJ je súčasťou obeda. Počas výdaja je zabezpečený pedagogický dozor podľa stanoveného harmonogramu.
          Jedálny lístok je pravidelne zverejňovaný na webovej stránke: http/zsbolesov.edupage.org/., na nástenke v MŠ, ZŠ – jedáleň, ZŠ predškolská trieda.

Prípadné informácie môžete získať na tel.č.042 4493279  od 6.30 – 14.30 hod.

Svoje postrehy, žiadosti, nápady i sťažnosti môžete pripomienkovať osobne u vedúcej ŠJ.