• Školský psychológ

Mgr. Viera Jantová

Konzultačné hodiny:
          PONDELOK 7:30 – 14:00 hod.
          UTOROK 7:30 – 13:30 hod.
          STREDA 7:30 – 13:00 hod.

Vhodné je dohodnúť si stretnutie dopredu. V prípade potreby je možné, po vzájomnej dohode, uskutočniť ho aj mimo konzultačných hodín.

Kontakt: skolsky.psycholog@zsbolesov.sk
          Tel.: 042/4493224

Činnosť školského psychológa:

Poslaním školského psychológa na našej škole je prispievať k tomu, aby sa všetci, ktorí školu navštevujú, v nej cítili bezpečne, maximálne spokojne a mohli tak dosahovať čo najlepšie učebné výsledky. Môžete sa na mňa obracať s konzultáciou vzdelávacích a výchovných problémov či problémov v rámci vzťahov v školskom prostredí.

Pokiaľ ste sa ocitli v ťažkej životnej situácii, môžem Vám poskytnúť krízovú intervenciu, prípadne poradenské konzultácie osobných problémov.

Ako školská psychologička pôsobím v škole aj ako mediátor vzťahov. Som k dispozícii pre žiakov, učiteľov a rodičov, ktorých spolupráca je nevyhnutná pri riešení spomínaných problémov.

Žiaci neváhajte za mnou prísť, pokiaľ:

• máte problémy s učením (zapamätanie, sústredenie, tréma, strach zo skúšania)
          • potrebujete podporu a pomoc pri riešení osobných problémov
          • máte problémy vo vzťahoch so spolužiakmi, s rodičmi či s učiteľmi a chceli by ste poradiť, ako vzťahy zlepšiť
          • kamaráta trápi nejaký problém, vy mu chcete pomôcť, ale neviete ako
          • sa ocitnete v krízovej životnej situácii, v ktorej nevidíte východisko

Rodičia obracajte sa na mňa:

• pri konzultovaní vzdelávacích a výchovných problémov Vašich detí
          • pri hľadaní riešenia v prípade školských skupinových problémov
          • pokiaľ ste sa ocitli v ťažkej životnej situácii, môžem Vám poskytnúť krízovú intervenciu, prípadne poradenské konzultácie osobných problémov

Pedagógovia môžem s Vami spolupracovať:

• pri riešení vyučovacích, vzdelávacích a výchovných problémov žiakov
          • pri hľadaní cesty vedúcej k zlepšeniu atmosféry v triede, k zlepšeniu spolupráce medzi učiteľmi a žiakmi, učiteľmi a rodičmi

O psychologické služby školského psychológa môže požiadať:

• žiak prostredníctvom triedneho učiteľa, výchovného poradcu alebo osobne
          • rodič / zákonný zástupca žiaka prostredníctvom triedneho učiteľa alebo osobne, mailom či telefonicky
          • učiteľ osobne kedykoľvek v rámci hodín psychológa na škole

Úzko spolupracujem so školskou špeciálnou pedagogičkou, výchovnou poradkyňou a s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, ako aj s ďalšími externými poskytovateľmi pedagogicko-psychologických služieb pre žiakov školy.