Oznamujeme všetkým stravníkom základnej školy, že od 28. 2. 2022 bude znovu v prevádzke školská jedáleň pre zamestnancov a žiakov základnej školy.
Alena Paličková - riaditeľka
V Bolešove 24. 2. 2022
Oznamujeme všetkým stravníkom základnej školy, že od 28. 2. 2022 bude znovu v prevádzke školská jedáleň pre zamestnancov a žiakov základnej školy.
Alena Paličková - riaditeľka
V Bolešove 24. 2. 2022
V pondelok, 7.2.2022, pri príležitosti svetového dňa bez mobilu, naša škola pripravila pre žiakov II. stupňa možnosť vyskúšať si, ako zvládnuť byť istý čas bez svojho telefónu. Tí, ktorí sa rozhodli podstúpiť túto výzvu, mi ráno pri vstupe do školy odovzdali svoj mobil, ktorý si po skončení vyučovania prevzali. Ako sa sami vyjadrili, bola to pre nich nová a zaujímavá skúsenosť. Hoci ich nebolo veľa (16 žiakov: 4 z 5.A, 6 z 5.B, 1 z 6.A, 2 z 6.B, 2 z 7. a 1 z 9. ročníka), viem, že viacerí v tento deň nechali svoj mobil doma a ďalší ho do školy vôbec nenosia.
Pointou tohto dňa bolo upozorniť na krehkú hranicu medzi tým, kedy nám mobil život uľahčuje a kedy sa naopak stávame jeho otrokom. Štatistiky sú neúprosné a tvrdia, že priemerný užívateľ pozrie na displej svojho telefónu viac než 100krát denne a viac než dve tretiny užívateľov ho kontrolujú každú hodinu.
Čoraz častejšie sa u mladých objavuje tzv. nomofóbia, čo je strach zo straty mobilného telefónu, jeho vybitia či straty signálu, ktorý sa prejavuje telesnými príznakmi (búšenie srdca, potenie,...) až panickými stavmi.
Ak si chcete overiť, ako ste na tom, skúste byť bez mobilu 43 hodín (neráta sa spánok) a sledovať svoje prejavy. Ak to v pohode zvládnete, gratulujeme, svoje užívanie mobilu máte pod kontrolou.
Želám krásne dni a veľa radosti z toho, čo skutočný život ponúka.
Mgr. Viera Jantová ( školská psychologička)
Oznamujeme stravníkom základnej školy, že z dôvodu pretrvávajúcich PN zamestnancov školskej jedálne nebude možné poskytovať stravu v školskej jedálni pre zamestnancov a žiakov základnej školy v dňoch 21. 2. - 25. 2. 2022.
Za porozumenie ďakujeme.
Alena Paličková - riaditeľka
V Bolešove, 20. 2. 2022
Oznamujeme stravníkom ZŠ, že z dôvodu pokračujúcej PN zamestnancov v ŠJ, nebude možné zabezpečiť stravu žiakom a zamestnancom ZŠ do 18.2.2022 (vrátane).
Za porozumenie ďakujeme.
Alena Paličková, riaditeľka školy
V Bolešove 14.2.2022
4.2.2022 (piatok) sú polročné prázdniny. Vyučovanie začne v pondelok 7.2.2022.
Upozorňujeme všetkých rodičov, že pred nástupom do školy je potrebné podať vyhlásenie o bezpríznakovosti. Vyhlásenie je možné podať cez Edupage alebo stiahnuť Vyhlasenie_o_bezpriznakovosti.docx
Vzhľadom na to, že COVID sa v súčasnosti veľmi rýchlo šíri v kolektívoch detí a žiakov, prosíme Vás, aby ste v nedeľu večer pred nástupom do školy otestovali svoje dieťa domácim samotestom, pokiaľ ho máte k dispozícii. Vykonanie testu je potrebné evidovať cez Edupage. Pokiaľ Vaše dieťa prejavuje niektoré z príznakov bolesti hrdla, hlavy, kašeľ, bolesti svalov, je potrebné, aby ste ho nechali aspoň dva dni doma a informovali o tom triednu učiteľku. Týmto chceme predchádzať opätovnému zatváraniu tried.
Oznamujeme všetkým rodičom a žiakom základnej školy a rodičom detí materskej školy, že dňa 10.1.2022 bude pokračovať prezenčné vzdelávanie vo všetkých triedach 1. aj 2. stupňa základnej školy i vo všetkých triedach materskej školy. Vyučovanie bude prebiehať pri dodržiavaní všetkých epidemiologických nariadení.
Vyučovanie v ZŠ bude prebiehať podľa platného rozvrhu hodín. V základnej škole bude v prevádzke tiež ranný a popoludňajší školský klub detí.
Upozorňujeme všetkých rodičov, že pred nástupom do školy je potrebné podať vyhlásenie o bezpríznakovosti. Vyhlásenie je možné podať cez Edupage alebo stiahnuť Vyhlasenie_o_bezpriznakovosti.docx
Všetci žiaci budú automaticky prihlásení na obed. Pokiaľ sa niekto bude chcieť odhlásiť z obeda, môže tak urobiť ešte v pondelok ráno do 7.00 u vedúcej ŠJ.
Na všetkých žiakov základnej školy aj deti materskej školy sa teší kolektív zamestnancov ZŠ s MŠ, Bolešov 276.
Od pondelka 20.12.2021 do piatku 7.1.2022 budú Vianočné prázdniny. Vyučovanie začne v pondelok 10.1.2022.
Vážení rodičia, žiaci, zamestnanci a priatelia školy,
prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov v kruhu rodiny. V nadchádzajúcom roku 2022 Vám želáme veľa zdravia, šťastia, spokojnosti, lásky a dobrých medziľudských vzťahov.
Ďakujeme Vám za podporu a porozumenie, ktoré ste nám po celý rok prejavovali.
Vedenie ZŠ s MŠ, Bolešov 276
19.11. je svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí. Násilie na deťoch, žiaľ, aj v dnešnej dobe, stále v rôznych podobách existuje. Ak chceme pred ním deti chrániť, je dôležité o tejto problematike hovoriť. Preto sme sa rozhodli zapojiť do celoslovenskej akcie Bubnovačka, ktorá upozorňuje na nevyhnutnosť ochrany detí pred násilím. V rámci hesla „aby bolo deti lepšie počuť“ , sme v triedach, po prezentácii, besede a aktivitách spojených s témou násilia, spoločne zabubnovali po laviciach. Pretože „ hlas detí je dôležitý“ a „ticho pred násilím deti neochráni“.
Ďakujem všetkým vyučujúcim, dokonca aj z MŠ, ktorí sa so svojimi žiakmi zapojili a prispeli tak k odtabuizovaniu tejto témy.
Mgr. Viera Jantová (školská psychologička)
Oznamujeme všetkým stravníkom školskej jedálne, že režijný poplatok 10,- eur/mesiac je nutné platiť paušálne na základe platného VZN č. 3/2021 obce Bolešov.
ZŠ s MŠ, Bolešov 276 ako rozpočtová organizácia, ktorej zriaďovateľom je Obec Bolešov, je povinná dodržiavať nariadenia obce.
Link na VZN: https://www.bolesov.eu/download_file_f.php?id=1565029
Vážení rodičia, prosíme Vás, aby ste v mesiaci december 2021 NEUHRÁDZALI na účet poplatok za ŠKD za január 2022. Je to z dôvodu uzávierky rozpočtov v roku 2021.
V januári 2022 sa bude uhrádzať poplatok za január 2022 a zároveň aj za február 2022.
Ďakujeme za pochopenie.
Oznamujeme rodičom a žiakom II. stupňa, že od pondelka 6. 12. 2021 až do 17. 12. 2021 na základe nariadenia RÚVZ Považská Bystrica /Vyhláška č. 282/2021 RÚVZ Považská Bystrica/ je zakázaná prezenčná výučba žiakov II. stupňa základných škôl. Žiaci sa budú učiť dištančne cez aplikáciu Teams.
Rozvrh hodín im pošlú triedne učiteľky. Všetci žiaci druhého stupňa budú od pondelka 6. 12. 2021 odhlásení z obeda.
V Bolešove, 3. 12. 2021
Mgr. Alena Paličková - riaditeľka
Milí rodičia,
škola má znova možnosť zabezpečiť AG samotesty s krátkymi tyčinkami pre žiaka určené na domáce použitie. Testy si môžu objednať všetci rodičia žiakov základnej školy, aj tí, ktorí ich už mali objednané v predchádzajúcom období.
Testovanie sa odporúča realizovať v súlade so ŠKOLSKÝM SEMAFOROM. Pri testovaní dvakrát týždenne sada antigénových samotestov postačuje približne na obdobie 12 týždňov; samotestovanie sa odporúča realizovať v pondelok a vo štvrtok ráno pred nástupom do školy, alebo kedykoľvek keď žiak prejavuje jeden z príznakov ochorenia COVID-19.
Odovzdávajúci upozorňuje preberajúceho, že antigénové testy mu odovzdáva výlučne za účelom diagnostiky ochorenia COVID-19 žiaka, ktorému sú určené, čo preberajúci podpisom preberacieho protokolu vezme na vedomie. V prípade, ak preberajúci antigénové testy nepoužije, pričom zároveň nedošlo k ich znefunkčneniu, je povinný ich odovzdávajúcemu vrátiť.
Vykonanie samotestu bude zákonný zástupca škole potvrdzovať cez Edupage – Domáci AG test - výsledok (podobne, ako sa podáva Vyhlásenie o bezpríznakovosti žiaka). Zákonný zástupca škole potvrdzuje vykonanie poskytnutého testu.
O presnom termíne výdaja testov Vás budeme vopred informovať.
Ak máte rodičovské konto na Edupage, prosíme o vyjadrenie záujmu do 2.12.2021 do 23.50 hod. prostredníctvom Edupage.
Ak nemáte rodičovské konto, svoj záujem môžete vyjadriť zaslaním e-mailu na adresu zsbolesov@zsbolesov.edu.sk do 2.12.2021 do 23.50 hod.
Za porozumenie ďakujeme.
Vedenie ZŠ s MŠ, Bolešov 276
Oznamujeme, že od 15.11.2021 až do odvolania, je telocvičňa pre verejnosť zatvorená.
Od 8. - 11.11.2021 (PONDELOK - ŠTVRTOK) bude v našej škole prebiehať zber papiera. Papier zviazaný v balíkoch môžete nosiť do školy každý pracovný deň až do 17.00 hod. k 1. budove základnej školy. Pri 1. budove školy bude pristavený kontajner, kde sa bude papier odkladať. Pri bočnom vchode je potrebné zvoniť na zvonček p. školníka, ktorý bude papier vážiť. Papier a kartón musia byť oddelené v osobitných balíkoch.
Mesiac október je od roku 2008 vyhlásený za medzinárodný mesiac školských knižníc. Pri tejto príležitosti tento rok už dvanástykrát vyhlásila Slovenská pedagogická knižnica so sídlom v Bratislave projekt „Záložka do knihy spája školy“. Pozvanie do projektu prijala aj naša škola. Zúčastňujeme sa ho pravidelne už niekoľko rokov.
Vyrábame záložky, ktoré následne putujú deťom z pridelenej partnerskej školy. Tento rok si naše záložky vymeníme s deťmi zo Základnej školy Hany Zelinovej vo Vrútkach.
Je potešujúce, že v tomto školskom roku sa okrem žiakov prvého stupňa do projektu zapojili aj starší žiaci. Podarilo sa nám tak spoločne vyrobiť viac ako 300 záložiek.
Srdečné a úprimné poďakovanie patrí všetkým žiakom a pani učiteľkám, ktorí venovali čas a úsilie tvorbe záložiek. Prejavili tak zmysel pre dobro, krásu a veľkorysosť.
Byť si vedomý svojej hodnoty, prijať svoju jedinečnosť a rešpektovať rôznorodosť, to bol hlavný zámer programu Sebadôvera, ktorý v rámci piatich stretnutí absolvovali dievčatá 8. a 9. ročníka. Formou prezentácie, diskusie, konfrontácií či skupinovej práce získali nadhľad a kritické myslenie voči mediálnemu vplyvu a ponúkanému „ideálu“ krásy. Mali možnosť uvedomiť si dôležitosť pozitívneho sebaprijatia v každodennom živote a zmeniť nazeranie na seba pozitívnym smerom. Ako výstup pripravili dievčatá nástenku „Buď sama sebou“ a na zrkadlá umiestnili motivačné tvrdenia.
Mgr. Viera Jantová ( školská psychologička )
Od 28. - 29. 10. 2021 budú jesenné prázdniny, v pondelok 1.11. je štátny sviatok. Vyučovanie začne v utorok 2.11.2021
Prosíme všetkých rodičov, aby pred nástupom na vyučovanie podali cez Edupage Vyhlásenie o bezpríznakovosti alebo si ho stiahli tu: https://bit.ly/3vcKeGp
Oznam pre žiakov a rodičov detí základnej školy
Oznamujeme všetkým žiakom, že od pondelka 18. 10. 2021 bude pokračovať vyučovanie v základnej škole podľa platného rozvrhu. Takisto bude fungovať aj ranný školský klub a aj popoludňajší ŠKD.
Prosíme všetkých rodičov, aby pred nástupom na vyučovanie podali cez Edupage Vyhlásenie o bezpríznakovosti, alebo si ho môžete stiahnuť tu: https://bit.ly/3vcKeGp
Oznam pre rodičov detí materskej školy
Oznamujeme všetkým rodičom, že od pondelka 18. 10. 2021 bude obnovená prevádzka vo všetkých troch triedach materskej školy. Upozorňujeme rodičov, že pokiaľ dieťa chýbalo v materskej škole viac ako tri po sebe nasledujúce dni, je potrebné vyplniť Vyhlásenie o bezpríznakovosti, ktoré si môžu rodičia vyzdvihnúť a vyplniť pri príchode do materskej školy v každej triede.
Za porozumenie ďakujeme.
V Bolešove, 15. 10. 2021
Alena Paličková - riaditeľka
Powered by aSc EduPage